+48 56 688 13 52 wew. 21

Aktualności

Aktualności

W 80 minut dookoła świata, czyli Dzień Języków Obcych Erasmus+

16 listopada 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych Erasmus. To nasza cykliczna impreza mająca na celu promować idee Erasmusa i zachęcać uczniów do kreatywnej zabawy. Program Erasmus+ od ponad dziesięciu lat istnieje w naszej szkole, a to oznacza, że od ponad dziesięciu lat wyjeżdżamy za granicę do szkół partnerskich. Zwiedziliśmy już niemal pół Europy- Francja, Grecja, Włochy, Niemcy, Bułgaria, Litwa, Łotwa, Estonia, Rumunia, Portugalia, francuska wyspa Reunion koło Madagaskaru, Turcja to nasi partnerzy współpracy.

Czytaj więcej...

Wyjazd na zajęcia pokazowe na Politechnice Bydgoskiej

16 listopada 2023r. klasy 4 i 5 technikum mechatronicznego oraz mechanicznego pojechały na lekcje otwarte na wydział Inżynierii Mechanicznej na Politechnice Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich. W trakcie pobytu odbyliśmy dwa wykłady trwające razem około 3 godzin.

Czytaj więcej...

OwocLove

Dnia 30.10.2023r. uczniowie klas Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych zaprezentowały swoje umiejętności w konkursie owocLOVE na potrawę z owoców. W zmaganiach wzięło udział 7 drużyn.

Czytaj więcej...

Kuchnia śródziemnomorska w ZS Wąbrzeźno

W dniu 22.10.2023r. w naszej szkole odbyła się lekcja pokazowa, w której wzięli udział uczniowie klas Technikum Żywienia. Tematem lekcji była dieta śródziemnomorska. Potrawy wykonane przez uczniów to m.in. Mule w sosie winno-pomidorowym, Zupa Bouillebaisse, Sałatka z ośmiornicą i chorizo, Ratatouille.

Czytaj więcej...