+48 56 688 13 52 wew. 21

Aktualności

Zapuśćmy korzenie - Ekoakcja w ZS Wąbrzeźno

Zakończyła się trzydniowa akcja „Zapuśćmy korzenie- sadzenie drzewek na terenie naszej szkoły. Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich.

Drzewa są potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy. Wokół nas rozwija się kryzys klimatyczny, dlatego  leśnicy każdego roku sadzą około 500 milionów drzew. Dzięki życzliwości lokalnego leśnictwa szkoła otrzymała sadzonki różnych gatunków drzew: brzoza, dąb, buk, olcha, świerk. Drzewka zostały przekazane przez leśniczego LEŚNICTWA CZYSTOCHLEB -  Pana Wiesława Sicińskiego.

Młodzież szkolna z wielkim zaangażowaniem przystąpiła do pracy, co najlepiej widać na fotorelacji. W ruch poszły łopaty, motyki, konewki, wiadra ……Chwała młodym ludziom, którzy chcą działać na rzecz przyrody.

Kiedyś te drzewa posadzone wokół szkoły utworzą piękny, zielony krajobraz, który nie tylko będzie cieszył oko naszą społeczność szkolną, ale wpłynie korzystnie na jakość powietrza, a tym samym na nasze zdrowie 😊