+48 56 688 13 52 wew. 21

Aktualności

Pożegnanie absolwentów 2024

W dniu 26 kwietnia 2024 roku pożegnaliśmy uczniów najstarszych klas naszej szkoły. Uroczystość miała miejsce na sali gimnastycznej, a jej charakter uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych tj. pan Krzysztof Maćkiewicz starosta powiatu wąbrzeskiego, pan Karol Sarnecki, wicestarosta powiatu wąbrzeskiego, pan Marek Markowski przewodniczący rady powiatu, pan Tomasz Zygnarowski, burmistrz miasta Wąbrzeźna, pani Elżbieta Wiśniewska, wójt gminy Płużnica, pan Krzysztof Buchmiet, kierownik wydziału oświaty powiatu wąbrzeskiego oraz pani Kamila Angowska, przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie.
Uroczystość rozpoczął dyrektor Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie, pan Wojciech Bereza, witając zaproszonych gości, rodziców i abiturientów. Skierował również, wiele miłych słów w stronę absolwentów, wraz z życzeniami kolejnych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Następnie głos zabrał pan Krzysztof Maćkiewicz, starosta powiatu Wąbrzeskiego, który również przyłączył się do życzeń osobistego i zawodowego rozwoju, a także udanego egzaminu maturalnego.
Przedstawiciele maturzystów, skierowali wiele miłych słów do dyrekcji, grona pedagogicznego oraz rodziców. Głos zabrała również przedstawiciel rodziców uczniów klas maturalnych Anna Zaręba.
Podczas uroczystości nagrodzono najlepszych absolwentów Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie. Nagrodę za najwyższe wyniki w nauce otrzymała Klaudia Lewandowska. Najlepszym absolwentem z miasta Wąbrzeźna zostali Krystian Basak oraz Karolina Sławińska, najlepszym absolwentem z gminy Łasin Marek Maruszak.
Dyrektor wręczał nagrody za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe, pracę na rzecz szkoły i jej promocji. Ponadto listy gratulacyjne i otrzymali rodzice absolwentów. Uczniowie kończącej klasy technikum informatycznego o profilu Informatyka w wojsku, uzyskali również promocję na wyższy stopień.
Na sam koniec nastąpił długo wyczekiwany moment rozdania świadectw przez wychowawców. Dla:
Technikum ekonomicznego/mechanicznego – pani Sabina Mikulska,
Technikum mechatronicznego – pani Elżbieta Piątek,
Technikum informatycznego/żywienia – pani Małgorzata Klimek,
Technikum logistycznego – pani Agnieszka Bochra,
Liceum ogólnokształcącego dla dorosłych – pan Bolesław Kunster.
Życzymy serdecznie naszym wspaniałym absolwentom na początek połamania piór na maturze. Udanego startu w dorosłość, wymarzonych kierunków studiów, kreatywnej i satysfakcjonującej pracy, sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.
Liczymy również, że jeszcze nie raz odwiedzicie Zespół Szkół w Wąbrzeźnie, swoich nauczycieli i wychowawców. Liczymy też, że zawsze miło będziecie nas wspominać.
Poniżej krótka fotorelacja i linki z naszego szkolnego Fanpage'a