+48 56 688 13 52 wew. 21

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Nasze Dziewczęta w Turyngii - praktyki zawodowe w ramach PNWM

Mija pierwszy tydzień praktyk zawodowych 6 uczennic naszej szkoły (klasy 2TOT, 2TŻ oraz 3TŻ) odbywanych w pięknej Turyngii.
Pomimo pierwszego stresu, dziewczyny są zadowolone - również menedżerowie w hotelach chwalą pracę i zaangażowanie naszych uczennic☺️
Czytaj więcej...

Relacja z pobytu uczniów z Syke w gazecie CWA

Relacja z pobytu uczniów z Syke, w ramach współpracy polsko-niemieckiej w lokalnej gazecie CWA.

Deutsch-Polnisches Jugendwerk
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Czytaj więcej...

Relacja z pobytu Naszych Przyjaciół z Syke.

W dniach  10-17 czerwca 2023r., dzięki dofinansowaniu PNWM, Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży, odbyła się polsko-niemiecka wymiana szkolna z zaprzyjaźnioną szkołą Realschule z Syke. Było to już nasze drugie spotkanie z uczniami niemieckimi, tym razem młodzież niemiecka gościła w Polsce, w Wąbrzeźnie. Uczniowie zakwaterowani byli u swoich polskich uczniów-partnerów, dzięki czemu mogli zaobserwować  zwyczaje w polskich rodzinach a tym samym z bliska poznać kulturę polską, na którą oprócz zwyczajów składają się także potrawy, święta czy sposób widzenia świata. Trzech uczniów z Syke miało możliwość uczestniczenia we mszy świętej, na której odbywało się bierzmowanie ich polskich gospodarzy i dzięki temu mogli zobaczyć na czym polega ten sakrament (bierzmowania nie ma w kościele protestanckim).

Czytaj więcej...