+48 56 688 13 52 wew. 21

Operator obrabiarek skrawających

Symbol cyfrowy zawodu: 722307

Kwalifakcja: MEC.05.

Po ukończeniu Naszej Szkoły będziesz przygotowany do:

  1. obsługi i przygotowania maszyn skrawających do metalu i innych materiałów.

  2. wykonywania obróbki na klasycznych maszynach sterowanych manualnie

  3. wykonywania obróbki na obrabiarkach skrawających sterowanych numerycznie (komputerowo)

  4. nabędziesz informacje z dziedziny nowoczesnej techniki, materiałoznawstwa, rysunku technicznego, modelowania komputerowego części maszyna za pomocą programów CAD.

Kierunek Operator obrabiarek skrawających jest popularnym kierunkiem na lokalnym rynku pracy. Wiele zakładów zajmujących się produkcją części a także ich dorabianiem i regeneracją korzysta z obrabiarek skrawających, bądź też opiera się na nich całkowicie. Specjaliści z zakresu obróbki skrawaniem są poszukiwani na lokalnym jak i krajowym rynku pracy.

W Zespole Szkół funkcjonuje nowoczesna pracownia obrabiarek sterowanych numerycznie, gdzie uczniowie zdobywają możliwość kształcenia się na renomowanych sterownikach firmy Siemens Sinumerik 808d, zarówno na tokarkach jak i frezarkach sterowanych numerycznie.

Kariera zawodowa:

Pracę znajdziesz w przemyśle, głównie w firmach produkcyjnych zajmujących się produkcją części z metalu, przyrządów i form dla produkcji tworzyw sztucznych, matryc, wykrojników, części do produkcji samochodów, maszyn rolniczych.

Możliwości rozwoju:

Po ukończeniu Szkoły Branżowej I Stopnia, możesz kontynuować naukę w dwuletniej Szkole Branżowej II Stopnia, na kierunku Technik Mechanik.